Pbcharpo

TOSHIBA BA 410T

Podstawowa, półprzemysłowa, wysokiej jakości do druku wszywek dla wymagających

Drukarka BA 410 jest naszym podstawowym urządzeniem, które adaptujemy do druku wszywek dla firm potrzebujących powyżej 1000 szt. wszywek odzieżowych wysokiej jakości dziennie. Oczywiście drukarka została, jak zresztą zdecydowana większość drukarek TT ,zaprojektowana do druku etykiet samoprzylepnych z odstępami lub znacznikami.

 

Specyfikacja

 • Ze względu jednak na jej unikatową konstrukcję jako drukarki przemysłowej idealnie nadaje się do wszelkich adaptacji jako drukarka do wszywek. Jest na naszej stronie dostępny cały artykuł mówiący o jej zaletach.
 • Drukarka jest tak skonstruowana, że nie zabiera dużo miejsca. Podstawowe wielkości nawojów przemysłowych tkaniny i kalki mieszczą się w urządzeniu bez przeróbek. Koszty adaptacji urządzenia są więc stosunkowo niskie.
 • Jest też doskonały dostęp do wszystkich prowadnic, sensorów.
 • Nie ma żadnych utrudnień przy zakładaniu tak tkaniny jak i kalki. Dostęp jest wzorowy!!!
 • Jak zawsze zdecydowanie polecam wybór jednego urządzenia do wykonywania jednej czynności. Np. drukarka do wszywek, drukarka do etykiet, drukarka do przywieszek. Przy dużym zapotrzebowaniu na poszczególne typy druku jest to najbardziej logiczne i wygodne rozwiązanie.
 • Nie znaczy to jednak, że przy mniejszym zapotrzebowaniu na poszczególne rodzaje druku ,nie można jej z powodzeniem wykorzystać jako drukarki uniwersalnej.
 • Trzeba będzie za każdym razem zmieniać nośniki i ustawienia jak w każdej drukarce ale szkoda aby urządzenie to stało niewykorzystywane
 • Pamiętać natomiast należy o nożu. Nigdy nie należy używać noża, którym tniemy wszywki do cięcia innych mediów !!!. Straci on swoje właściwości i nie będzie już ciął tkaniny. Dotyczy to wszystkich noży i wszystkich drukarek.
 • Kupując TOSHIBĘ mamy idealny dostęp do serwisu fabrycznego i części zamiennych. Firma nigdy nie zostawia swojego klienta samemu sobie.
 • Zawsze otrzymamy pomoc
 • Jako drukarkę przemysłową bardzo łatwo jest dostosować ją do większych wydajności;
 • Stosując zewnętrzny podajnik możemy zwiększyć długość rolki tkaniny do 300mb.
 • Możemy bez problemu stosować nawoje na szerokich tulejach środkowych 75mm.
 • Jak w każdej drukarce, wygodę obsługi zdecydowanie zwiększa dejonizator, który całkowicie eliminuje powstawanie ładunków elektrostatycznych. Wszywki się nie lepią do drukarki, do rąk operatora, do pojemnika na wszywki. Ponieważ mają zerowy ładunek, łatwo je układać.
 • W TOSHIBIE BA 410 już na etapie projektowania zastosowano rozwiązania zmniejszające w sposób znaczny to niekorzystne zjawisko. Trzeba jednak, co oczywiste mieć sprawnie działający system uziemienia w gniazdku prądowym. Z pustego i Salomon nie naleje. Jest to chyba jedyna drukarka, przy zakupie, której nie namawiam tak bardzo na zakup dejonizatora. Owszem, znacznie zwiększa komfort ale nie jest niezbędny.
 • Drukarka może być opcjonalnie wyposażona tylko w gilotynę do cięcia wszywek lub przywieszek. Jest to chyba jedyna, może nie wada ale delikatne obniżenie komfortu użytkowania
 • Gilotyna bardzo ładnie i dokładnie tnie i jest zdecydowanie tańsza od noża obrotowego. Jest też mocniejsza, co ma znaczenie przy drukowaniu i cięciu przywieszek kartonowych, do czego, obok druku wszywek jest idealnie stworzona.
 • Podstawową i jedyną jej niedogodnością jest spowolnienie druku. Jak wszystkie drukarki z gilotyną tak i tu jest funkcja cofania i mierzenia długości. Tak naprawdę to nie ma to większego znaczenia bo i tak aby wydrukować ładną wszywkę trzeba ją drukować z szybkością 72mm/sec. maks 10mm/sec. Drukarka może drukować z szybkością 15mm/sec. Więc problem się sam się rozwiązuje. Piszę jednak o tym z kronikarskiego obowiązku.
 • Cena drukarki, nie zmieniła się jeszcze w tym roku. Producent ma bardzo dobry zwyczaj i podaje ceny za urządzenie i opcje w PLN.

Ceny orientacyjne:

TOSHIBA BA410T-TS12-QM-S z głowicą 300 DPI kosztuje 6 300, 00 PLN netto
Opcjonalny nóż BA204-QM-S 2 215, 00 PLN netto
Wyposażona jest we wszystkie porty USB, LAN, NFC, BLTH
Karta WLAN 1 150, 00 PLN netto
Wałek dociskowy głowicy ( wymiana co 30 km ) 250, 00 PLN netto

Dorabiamy, ręcznie do drukarki prowadnice umożliwiające druk w 2,3 i więcej kolumnach z dodatkowymi zabezpieczeniami przed poplątaniem mediów.
Koszt takiej adaptacji zaczyna się od 250, 00 PLN netto

Wcześniej wspomniałem o druku przywieszek kartonowych.

 • Przy druku papieru/kartonu spokojnie można zrezygnować z głowicy 300 DPI, podobnie jak przy druku termicznym, na głowicę 200 DPI.
 • Możemy też kupić wersję tańszą w obudowie plastikowej ponieważ rolki kartonu z przywieszkami muszą być nawinięte na szerokie tuleje, 75mm.

Karton jest grubszy, ma dużą gramaturę i nie zmieściłby się nam do drukarki. Powinniśmy więc zastosować w tym wypadku podajnik zewnętrzny, wykorzystując mechanizm samocentrujący drukarki.

 

Cena takiej drukarki jest niższa;

TOSHIBA BA420T-GS12-QM-S z głowicą 200DPI kosztuje 4 600, 00 PLN netto
Cena podajnika zewnętrznego zaczyna się od 300, 00 PLN netto

Tak jak do wszystkich drukarek TOSHIBA producent dostarcza bezpłatny program Bar Tender do edycji etykiet i wszywek w wersji Ultra Lite, bez obsługi baz danych. Oprogramowanie działa tylko z Windowsem, choć sterowniki są dostępne też na inne systemy operacyjne, np. Linux.

Scroll to Top