Pbcharpo

Czy wszyscy producenci potrzebują drukarek do wszywek i etykiet?

Drukarki do znakowania towaru a szczególnie do druku wszywek sprzedajemy już ponad 20 lat. Jak ten czas leci!
Bardzo często dzwonią do nas przedsiębiorcy z pytaniem ile kosztuje drukarka, jaka to drukarka, jak się ją obsługuje itd. Właściwie trzeba sobie na początku zadać pytanie, czy taka drukarka jest nam w ogóle potrzebna. Zawsze odpowiedź jest jedna – tak, jeżeli :

  • potrzebujemy dużo różnych wszywek czy etykiet,
  • często wprowadzamy dane zmienne,
  • zależy nam na krótkim (błyskawicznym) czasie wykonania , nie chcemy ponosić kosztów przygotowalni poligraficznej (matryce do druku),
  • chcemy być niezależni od wykonawców czy firm kurierskich,

wtedy drukarka jest urządzeniem niezbędnym. Dodatkowo często konieczne jest dokupienie pełnej wersji oprogramowania do projektowania, ponieważ tylko pełna, płatna wersja, umożliwia korzystanie z baz danych. Drukarka zapewnia nam w tym wypadku komfort wprowadzania błyskawicznych zmian w opisie etykiety/wszywki. Wszystko mamy pod kontrolą. Nic nie ginie i produkujemy tylko tyle ile rzeczywiście potrzebujemy.

W innych przypadkach, gdy potrzebujemy tylko jednego dwóch, trzech (wszystko to zależy od wielkości produkcji) wzorów, gdy dany wzór/wzory jest powtarzalny,gdy drukujemy bardzo duże ilości takich samych etykiet czy wszywek , zakup drukarki nie jest konieczny.
Warto ją jednak dokupić jako urządzenie uzupełniające zlecaną na zewnątrz produkcję wszywek/etykiet przydatne wtedy, gdy nagle potrzebujemy coś dodrukować.
Zawsze to jest lepiej wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia.

Trzeba sobie uświadomić, że drukarka, nawet ta najprostsza, wymaga stworzenia stanowiska pracy. Musimy przygotować komputer lub nawet cały system z bazami danych. Nawet wybór systemu operacyjnego jest ważny. U nas najpopularniejszy jest niestety Windows. Producenci drukarek udostępniają nam wprawdzie sterowniki do nich i pod inne systemy, ale już darmowa wersja oprogramowania działa z reguły tylko pod Windowsem. Drukarka w tym przypadku jest tylko końcowym elementem, ale musi ją ktoś obsługiwać. Obsługa drukarki gdy drukujemy wszywki a szczególnie gdy wszywki są cięte, wymaga uwagi. Nie możemy sobie postawić drukarki w kącie i oczekiwać, że wszystko zrobi się samo.
To urządzenie w ruchu, często wyposażone w nóż. Zawsze istniały i istnieć będą sytuacje związane choćby z wymianą mediów, coś się kończy, coś się zaczyna. Dużym problemem pozostaje elektrostatyka. Operator drukarki, nawet tej najtańszej musi być przeszkolony.
Bardzo często spotykam się z tym, że z powodu stosunkowo dużej ostatnio fluktuacji personelu, nowi pracownicy obsługujący drukarkę nie mają pojęcia jak zmienić jej podstawowe parametry tak, aby wszywka wyglądała porządnie i estetycznie. Jest to bardzo częsty błąd i lekceważony element produkcji wyrobu.

Komuś się wydaje – to tylko wszywka, nikt na to nie zwraca uwagi, to błąd. Tak jak o człowieku świadczą czyste buty czy zadbany wygląd i świeży zapach , tak o wyrobie, poza względami oczywistymi jak dobra konstrukcja, skład surowcowy i efektowny wygląd, świadczy też jakość szwów, wykończenie, wygląd wszywki i opakowanie. Mam pewną, moją ulubioną firmę odzieżową, która stosunkowo niedawno pojawiła się na rynku polskim. Poza rzeczywiście doskonałą konstrukcją wyrobu, wszystko leży jak ulał. Doskonałym wykończeniem, każdy szew to dzieło sztuki. Wszywki estetycznie wydrukowane, na jasnej beżowej satynie a etykiety dopracowane. Druk równy a nawet jeżeli jest zastosowana etykieta samoprzylepna, to jest przyklejona prosto. Taką odzież przyjemnie jest kupować .
Tak więc podsumowując zakup drukarki jest ważny ale tylko dla tych, którzy mają dużą różnorodność produkcji, gdzie wprowadzane są zmiany, gdzie drukarka jest niezbędnym ogniwem w logistyce firmy.
Sprawa opłacalności w ogóle nie chodzi tu w grę, bo nawet jeżeli będziemy mieli wszywkę o kilka groszy tańszą,gdy wyprodukujemy ją u siebie, to tak ważna ostatnio kwestia zatrudnienia i dodatkowe obciążenia, które nam co chwila dokładają, niwelują wszelkie korzyści i radość z pracy.

Nasza rodzinna firma od lat działa w kręgu małej poligrafii. Dysponujemy wieloma kontaktami pozwalającymi sprowadzać towar z całego świata w najlepszej jakości, spełniający bardzo wyśrubowane europejskie normy. Na nasze wszystkie materiały mamy certyfikaty Oekotex. Sprzedając urządzenia do druku, wiemy co jest najlepsze dla odbiorców.
Dysponujemy najlepszymi urządzeniami w naszej branży. Mamy doświadczenie i specjalistyczną wiedzę. Obok drukarek etykiet, drukarek wszywek, opcjonalnego wyposażenia do nich i wszystkich materiałów eksploatacyjnych oferujemy usługę profesjonalnego druku
etykiet, etykiet samoprzylepnych i wszywek. Drukujemy wszywki informacyjne na białym poliestrze i satynie, wszywki kolorowe i wszywki tkane- żakardowe. Wszywki mogą być cięte i zaprasowywane. Sprzedajemy tańsze wszywki niepocięte w krążkach ( choć zawsze wszywka pocięta i ułożona ułatwia i przyspiesza mocowanie do wyrobu ).
Projektujemy wszywki i etykiety. Korzystając z doświadczenia i uzupełnianej stale wiedzy – pomagamy i doradzamy w sposób profesjonalny. Zadowolony klient to nasz priorytet.
[/av_textblock]

[/av_one_full]

Scroll to Top