Pbcharpo

TOSHIBA B-EX4

Przemysłowa , bardzo szybka drukarka z nożem obrotowym

Przemysłowa, szybka drukarka z głowicą krawędziową.
Jedna z całej serii bardzo udanych i sprawdzonych, ciężkich drukarek przemysłowych B-E TOSHIBA.

 

Specyfikacja

  • Dzięki zastosowaniu głowicy krawędziowej możemy drukować tkaninę z szybkością nawet 300 mm/sec. Choć maksymalna szybkość drukarki wynosi nawet 355mm/sec. Najlepsze efekty uzyskujemy drukując z szybkością 230mm/sec. Wtedy druk jest ostry, wyraźny ,ciemny i nierozmyty. Doskonałe efekty uzyskujemy drukując z tą prędkością satynę, która zwykle wymaga najniższej prędkości druku.
  • Drukarka zachowuje się zupełnie inaczej niż drukarki z głowicami płaskimi. Tu priorytetem jest doskonała jakość przy najwyższej prędkości druku. Dlatego urządzenie ma jako opcję możliwość zamontowania noża obrotowego.
  • Drukarka nie jest tania jak na drukarki TT ale i tak de facto jest tańsza niż urządzenia przemysłowe ( jednak wolniejsze) od innych producentów tego typu drukarek.
  • Możemy pracować w trybie ciągłym. Jedynym ograniczeniem jest długość tkaniny ( ja zalecam maksymalne nawoje po 300mb, choć możliwe jest założenie, oczywiście na specjalnym zewnętrznym podajniku ,nawoju 400mb). Nawój kalki to aż 600mb.
   Ze względu na szybkość drukarka wymaga stałego nadzoru operatora !!!
   Do drukarki stosowane są specjalne kalki żywiczne i żywiczno-woskowe. Teoretycznie takie kalki są droższe, przez większy udział żywicy, ale przy druku tkaniny, gdzie i do głowic płaskich używamy kalek żywicznych, specjalnych TEXTILE, koszty się wyrównują. Owszem przy druku papieru to ma pewne znaczenie, szczególnie gdy ktoś używa bardzo tanich, „odpadowych”, chińskich kalek nieatestowanych. Zwrócę jednak uwagę, że zamiast używać złej jakości kalek, lepiej już drukować etykiety termiczne. Taniej, lepszej jakości i z pożytkiem dla środowiska. Jeżeli chcemy mieć dobry efekt druku, wyraźne kontury, chcemy aby kalka się nie mazała na etykiecie po wydruku i tak musimy stosować specjalne kalki z żywicą i woskiem.
  • Drukarek przemysłowych nie przerabiamy na druk w kilku kolumnach.
  • Na drukarkach takich najlepiej jest drukować wszywki szerokości co najmniej 30mm i długości nie mniejszej niż 5-7 cm. Warunkuje to szybkość i praca noża obrotowego.
  • Do małych wszywek polecam, małe drukarki biurkowe TSC TTP 323 drukujące w 3-4 kolumnach lub większe półprzemysłowe TSC ML 340P z głowicami płaskimi.
  • Szybka drukarka przemysłowa przeznaczona jest do druku większych wszywek informacyjnych.
   Drukarki tego typu stosowane są głównie tam, gdzie potrzebne są duże ilości wszywek oraz tam, gdzie potrzebna jest doskonała jakość druku.
   Oczywiście gdy nie drukujemy tkaniny możemy ją użyć jak każdą inną drukarkę, przemysłową, szybką do druku etykiet, przywieszek, także jako drukarkę termiczną.

   

Drukarka ma sterowniki do różnych programów operacyjnych. Ale tak jak większość, program do edycji etykiet i wszywek, jako darmowy w wersji Ultra Lite dostarczany jest tylko do Windows-a. Przy zastosowaniu jako drukarki stricte przemysłowej należy się liczyć z koniecznością zakupu oprogramowania w wersji płatnej. Podczas instalacji oprogramowania mamy do dyspozycji do wypróbowania przez okres jednego miesiąca pozostałe wersje, które obsługują między innymi bazy danych. Pracownik TOSHIBy pomoże Państwu wybrać odpowiednia wersję adekwatną do potrzeb firmy.

Ceny orientacyjne:

Drukarka B-EX4T1-TS12-QM-R(D) głowicą krawędziową 300 DPI 8 250, 00 PLN netto
Nóż gilotynowy B-EX204-QM-R 2 250, 00 PLN netto
Szybki nóż rotacyjny B- EX204-R-QM-R 6 250, 00 PLN netto
moduł oszczędzania taśmy B–EX904-H-QM-R 365, 00 PLN netto
wałek głowicy do wąskiego materiału B–EX904-PK-QM-R 180, 00 PLN netto
dejonizator listwowy ( niezbędny do druku tkaniny ) od 2 000, 00 PLN netto
Zewnętrzny podajnik tkaniny od 700, 00 PLN netto
Stacker ( układarka ) do wszywek od 1 600, 00 € netto

Drukarki składamy i kompletujemy w całości według życzenia klienta. Możliwy jest dojazd, montaż i szkolenie po wcześniejszym uzgodnieniu.

Scroll to Top